Robotik Yardımlı Cerrahi

Robotik cerrahi, çığır açan bir teknoloji ile, geleneksel cerrahiye göre daha hassas operasyon gerçekleştirilmesini sağlamış ve bu özelliği ile de üroloji pratiğindeki yerini almıştır. Barındırdığı özellikler ile ciddi hassasiyet ve ince detay içeren, kanser cerrahisi ve rekonstrüktif ürolojik cerrahi gibi karmaşık ürolojik ameliyatlar için ideal bir yöntemdir. Robotik cerrahi, daha kısa iyileşme süresi ve hastane yatışı, daha az ağrı, daha az kan kaybı, daha az enfeksiyon riski ve daha iyi kozmetik dahil olmak üzere bir çok avantaja sahiptir.

 

Ameliyat sırasında operasyonu yapacak cerrah, hastanın yanında bir kontrol konsolunda oturur. Hastanın yanında ise bir yardımcı cerrah bulunur. Hastaya uygulanacak işleme göre robotik sisteme ait enstrümanlar (robotik kollar) ve bir adet kamera sistemi, hasta karnındaki küçük delikler aracılığıyla hasta karnına yerleştirilir. Cerrah, bir video kamera aracılığıyla ameliyat alanını izler ve konsolda yapmış olduğu hareketlerini kopyalayan bu robotik kollar ile operasyonu yapar. Ameliyat sırasında kullanılan video-kamera sistemi hem büyütülmüş hem de 3 boyutlu görüntü sağladığından, cerrah ameliyat alanını daha iyi görür ve daha keskin işlem yapabilir.

Biz de Urohealth Klinik hekimleri olarak 10 yılı aşan robotik cerrahi tecrübemizle birçok ameliyatı robotik sistem yardımıyla yapmaktayız. Bu cerrahiler arasında “Radikal Prostatektomi”, “Radikal Sistektomi” ve “Retroperitoneal lenf nodu Diseksiyonu” gibi kanser cerrahileri ve “Vezikovajinal Fistül”, “Sakrokolpopeksi (rahim sarkma ameliyatları)”, “Piyeloplasti” ve “Üreter cerrahileri” gibi rekonstrüktif cerrahiler bulunmaktadır.  

Ancak yine de her hastanın ve her hastalığın robotik sistem için uygun olmadığı unutulmamalıdır. Robotik cerrahinin sizin için uygun olup olmadığına deneyimli bir cerrahi ekiple konuşarak karar vermelisiniz.

 

Ürolojik probleminiz varsa, Urohealth Klinik var…

 

 

Uygun Fiyatlar
Bekleme Listesi Yok
Ücretsiz Online Konsultasyon