Ürolojik Lazer Cerrahileri Merkezi

Üroloji alanında özellikle son yıllarda çok hızlı bir teknolojik dönüşüm içerisinde olduğumuzu görmekteyiz. Özellikle yeni nesil enerji kaynaklarının hastalarımızın tedavilerinin konforu ve sonuçlarını çok önemli ölçüde değiştirdiğini klinik uygulamalarımızda deneyimliyoruz.

Lazer enerjisi, ışık ışınlarının bir enerji kaynağı haline getirilmesi ile elde edilmiş aynı zamanda diğer enerji kaynaklarıyla kıyaslandığında çok spesifik bir enerji kaynağı olarak gündeme gelmiştir.

Urohealth Klinik olarak 2016 yılından beri lazer enerji sistemlerine özel ilgi duymaya ve bu konuda tıp bilimine kazandırdığımız birçok bilimsel çalışma ile katkıda bulunmaya çalıştık. Lazer enerjisinin, cerrahinin her alanına hızla girdiğini görmemiz üzerine artık bu konu için özelleşmiş bir merkez kurmanın önemli olacağına karar verdik ve ülkemizde bir ilke imza atarak “Ürolojik Lazer Cerrahileri Merkezini” faaliyete geçirdik.

Bu merkez ürolojik cerrahilerde lazer enerjisi kullanılarak spesifik ve hastalar için en konforlu tedavileri ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Merkezimizde lazer enerji sistemleri (Ho:YAG, TFL) ile uygulanan başlıca cerrahiler;

  • Lazer Prostat Enükleasyon Cerrahisi (İyi huylu prostat büyümesi cerrahisi)
  • Lazer En-blok Mesane Tümörü Rezeksiyon Cerrahisi (İdrar kesesi kitlesi çıkarma cerrahisi)
  • Lazer İnternal Üretrotomi Cerrahisi (İdrar kanalı darlığı açma cerrahisi)
  • Lazer Mesane Mukozal Greft Üretroplasti Cerrahisi (İdrar kesesi zarının lazer ile elde edilmesi ile idrar kanalı darlığını yama yaparak onarım cerrahisi)
  • Lazer Endoskopik Taş Cerrahileri (Üriner sistem taşlarının kırılma cerrahisi)

olarak sayılabilir.

Merkezimiz ile ilgili detaylı bilgi almak ve görüşme için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz…

Uygun Fiyatlar
Bekleme Listesi Yok
Ücretsiz Online Konsultasyon