Lazer Prostat Cerrahileri (HoLEP, ThuFLEP)

Prostat enükleasyon cerrahileri, prostatın kabuğundan sıyrılarak iç dokusunun “kapalı ameliyat” ile alınmasıdır. Günümüzde prostat boyutundan bağımsız olarak (çok büyük ve küçük prostatlar dahil olmak üzere) iyi huylu prostat büyümesinde bu cerrahi tedaviler, öncelikli olarak önerilmektedir.

 

İşlem sırasında kullanılan lazer sistemine göre, yapılan işlemin ismi değişmektedir. Örneğin HoLEP, holmium YAG lazer ile yapılan, ThuLEP Thulium YAG lazer ile yapılan ve ThuFLEP ise thulium fiber lazer ile yapılan prostat ameliyatının ismidir. Ameliyatlarda farklı lazer kullanımlarının birbirlerine göre avantaj ve dezavantajları vardır.

Genel olarak bu cerrahilerin diğer sistemlere göre en önemli avantajı lazer sistemlerinin kullanılmasıdır. Dolayısıyla daha az kanama olur (kan sulandırıcı kesilmeksizin uygulanabilir) ve çok kısa süreli sondalı kalma imkanı sağladığından hastanede daha az yatış süresi gerektirir. Yine lazerin dokuya verdiği hasarın diğer enerji sistemlerinden daha az olması nedeniyle, bu cerrahi tedaviler prostatın etrafından geçen ve ereksiyonu sağlayan sinirlere zarar vermez ve peniste sertleşme problemleri gözlenmez. Bu ameliyatın usulüne uygun şekilde yapılması sonrasında prostat şikayetlerinin tekrarlaması ihtimali de çok düşüktür.

Biz Urohealth Klinik olarak HoLEP, ThuLEP ve ThuFLEP cerrahilerini 6 yılı aşkın süre ve 1000’den fazla vaka deneyimi ile sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. Günümüzde mevcut tüm lazer sistemlerini kliniğimizde bulunduruyor, yüksek hasta sayısı ve cerrahi deneyimimizle sizleri ameliyat sonrası 24 saatten daha kısa sürede sondadan kurtarmayı hedefliyoruz.  Ameliyat öncesi ve sonrasında siz hastalarımızın konforunu en üst düzeyde tutmak önceliğimizdir. 

Ürolojik probleminiz varsa, Urohealth Klinik var…

Uygun Fiyatlar
Beklemek Yok
Ücretsiz Online Konsultasyon